Queensland Rugby Football Schools Union Queensland Rugby Football Schools Union
Wednesday, 3 September 2014

Sponsors
Photo Gallery
Forums
Resource Library
2012 OneRugby ARU 15yrs Player of the Match
2012 15 yrs State Championships Draw & Results
2012 VOLVO QLD SCHOOLBOY TEAMS
2012 CSS SQUAD
2012 AIC TEAMS
2012 GPS TEAMS
2012 CHAIRMAN'S XV SQUAD
2012 VOLVO 18YRS STATE CHAMPIONSHIPS DRAW & RESULTS
2012 OneRugby 18 yrs Player of the Match recipients
2012 QLD SCHOOLBOY TRIALS
2012 CCC SQUAD
2012 REGIONAL TRIALS INFORMATION
QLD SCHOOLS TEAM OFFICIALS 2012
TAS Northern 7's
Age Grade - 2 year window policy 2011
SELECTION POLICY
BALLYMORE CUP
COMPETITION PROCEDURES as at July 2008
Ian McMillan Memorial Trophy Recipients
ARCHIVES
Sunshine Coast Schools Rugby
Qld Management - Selection and Roles
Queensland Secondary School Sport
E-mail






Qld Schools 1

Qld Schools 2

 

 

Name

School

 

 

Name

School

 

1

 

Feleti Kaituu

Nudgee College

1

 

Jake Newell

BSHS

2

 

Maile Ngauamo

IGS

2

 

Fa’atausili Lafaitele

Victoria Point SHS

3

 

Pettowa Paraka

TSS

3

 

Tom Moloney

Nudgee College

4

 

Curtis Browning

BSHS

4

 

Sam Fattal

TSS

5

 

Terrin Walls

St Patrick’s College

5

 

Daniel Preen

IGS

6

 

Sean McMahon

Nudgee College

6

 

Conor Mitchell

ACGS

7

 

Kristian Satui

Nudgee College

7

 

Shane Larkman

St Edmund’s College

8

 

Caleb Timu

Marsden SHS

8

 

Winniata Barrett

TSS

9

 

Scott Malolua

Marist College Ashgrove

9

 

Scott Gale

Nudgee College

10

 

Grant Davies

BGS

10

 

Will Thomassen

Marist College Ashgrove

11

 

Jeriah Goodrich

TGS

11

 

Jarrod Watson

St Patrick’s College

12

 

Sam Johnson

St Edmund’s College

12

 

Samu Kerevi

BSHS

13

 

Chris F’Sautia

BSHS

13

 

Giles Beveridge

St Patrick’s College

14

 

Craig Hunt

Nudgee College

14

 

Tyron Brimble

SPLC

15

 

Jono Kent

Marist College Ashgrove

15

 

Lachlan Duncan

TSS

16

 

Alex Hatzis

SLC

16

 

Livingstone Tuigamala

Wavell SHS

17

 

Campbell Wakely

TSS

17

 

Andrew Manu

St Edmund’s College

18

 

Feao Fotuaika

St Francis College

18

 

MacKenzie Barnes

John Paul College

19

 

Marcus Tanzer

Downlands College

19

 

Jack Cornelsen

BGS

20

 

Joseph Swann

BSHS

20

 

Chazz Mahina

Marsden SHS

21

 

Ben Meehan

BSHS

21

 

Denzel King

IGS

22

 

Sam Greene

BGS

22

 

Billy Brittain

Nudgee College

23

 

Soape Palau

ACGS

23

 

Brendan Elliott

TSS

Manager – James Turner - Anglican Church Grammar School

 

Coach – Carl Marshall - Brisbane Grammar School

Ass Coach – Michael Crank - Mt Maria College

Physio – Ian Astbury

Manager – Noel Gardner - St Edmunds College

 

Coach – John Rauch - The Cathedral School, Townsville

Ass Coach – Clint Bullock - Gilroy Santa Maria College

Physio –  Cameron  McDonald

 

All selected players are to assemble at BrisbaneGrammar School’s Sport Centre at 1:00pm on Monday, June 27.

 

Players should contact James Turner for any enquiries on 0428 749 018.

 

THE FOLLOWING HAVE BEEN NAMED AS SHADOW PLAYERS AND WILL BE CALLED INTO THE QLD. TEAMS IF REQUIRED:

James Thompson (Mountain Creek)

Francios Postal (Nudgee)

Joe Clay (ACGS)

Scott Mains (Villanova)

Angus Ryan (Downlands)

Tautala Tasi (IGS)

Jackson Cail (BGS)

Levi Aumua (BGS)

Simon Gregg (SLC)

Darcy Eason (ACGS)

Monty Ioane (ACGS)

Jack Tuttle (Nudgee)

Samsen O’Neil (The Cathedral School)

Gareth Kalell (BBC)

Luke Everson (BSHS)

Eddie Vakauta (IGS)

Kahele Brown (IGS)






Verve Content Management System